تلویزیون سنتیرسانه‌های تعاملیمقالات

راه‌اندازی شبکه تلویزیونی از خانه

آیا می‌توانید شبکه‌ای داشته باشید که از داخل خانهٔ خودتان آن را پخش کنید؟

شاید با فهمیدن این مطلب شگفت‌زده شوید که راه‌اندازی یک شبکه تلویزیون خانگی و اداره کردن آن در خانه خودتان در واقع امری کاملاً عملی است. البته، تمام این فرایند به این بستگی دارد که شما در هدف خود از ایجاد این شبکه چقدر انگیزه دارید. اگر در نظر داشته باشید که شبکه‌ای محلی با دکل‌های مخابراتی واقعی راه‌اندازی کنید، باید بدانید که شانسی نخواهید داشت. نه فقط به این دلیل که نصب و راه‌اندازی دکل‌های فرستنده چند صد هزار دلار خرج روی دست شما می‌گذارد بلکه اگر شما یک دکل مخابراتی بزرگ در حیاط خانهٔ خود نصب کنید قطعاً صدای اعتراض همسایگان را درخواهید آورد.

در ذهنتان چند ایدهٔ نمایشی و تصویری برای شبکهٔ بالقوهٔ خود دارید و شاید هم تبلیغات را هم مد نظر داشته باشید. و چون اکنون در حال خواندن این مقاله هستید بنابراین قطعاً نام اینترنت هم به گوشتان خورده است. شاید حتی این تردید در شما ایجاد شود که دوران پخش تلویزیونی رو به پایان است و اینترنت در آینده جای تلویزیون را خواهد گرفت. اگر شما همچنان مصر هستید که محتوای ویدئویی خود را تولید کنید، باید بدانید شرکت‌هایی وجود دارند که می‌تواند به شما کمک کنند امپراتوری رسانه‌ای خود را بسازید.

یوتیوب

ممکن است مشهود به نظر برسد، اما یک کانال شخصی در یوتیوب می‌تواند راحت‌ترین راه برای راه‌اندازی شبکهٔ تلویزیونی خانگی شما محسوب شود. این شبکه‌ها رایگان و پرسرعت هستند و دسترسی بین‌المللی دارند بنابراین مخاطب بالقوهٔ شما می‌تواند هر فردی در جهان باشد.

لایو استریم

اگر شما توجه بیشتری به برنامه‌سازی دارید، لایو استریم برای شما پلتفرمی ارائه می‌دهد که می‌توانید برنامه‌هایتان را از طریق آن پخش کنید و علاوه بر آن، گزینه‌های دیگری وجود دارد که می‌توان دوربین‌های فیلمبرداری با کابل اچ‌دی‌ام‌آی را به آنها وصل کرد و مستقیماً برنامه‌ها را از طریق آن ضبط و پخش کرد. این وب‌سایت همچنین برای شروع کار شما، انواع نرم‌افزار و تجهیزات به شما ارائه می‌دهد. گران‌ترین پلتفرم این وب‌سایت ماهانه کمتر از ۱۰۰۰ دلار هزینه دارد اما همچنین این امکان برای شما وجود دارد تا تبلیغات خود را در برنامه‌هایتان قرار دهید.

ویو ست

شرکتی است که در ابتدا با هدف پخش ماهواره‌ای و دیجیتالی برنامه‌های مذهبی برای کشورهای جنوب صحرای آفریقا تأسیس شد، اما پس از مدتی محتوای برنامه‌هایش را به بخش‌های عمومی‌تر گسترش داد. این شرکت که در انگلستان مستقر است، خدمات پخش ماهواره‌ای خود را برای مناطق خاورمیانه، اروپا، آمریکای شمالی و آسیا گسترش داده است. تمام آن چیزی که شما برای راه‌اندازی شبکهٔ خود به آن نیاز دارید فقط چند ویدئوی ساخت خودتان است.

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن