اخبار و گزارشرسانه‌های تعاملی

چرا نتفلیکس نظرات کاربران را حذف کرد؟

نتفلیکس که یکی از بزرگ‌ترین پلت‌فرم‌های پخش آنلاین فیلم، سریال و مجموعه‌های تلویزیونی و سینمایی در جهان به شمار می‌رود، در اقدامی عجیب و جنجال برانگیز بخش نقد و انتقادات کاربران را از درگاه وب سایت خود حذف کرد.نتفلیکس با انتشار بیانیه و پیامی این اقدام را رسما اعلام کرده و به اطلاع کاربران و علاقمندان به تماشای فیلم و سریال رسانده است.

 مطالعه نظرات سایر کاربران در مورد یک محصول،  یکی از مهمترین عوامل انتخاب یک محصول توسط کاربران است.حجم بالای محتوای ویدئویی در پلتفرمهای پخش آنلاین ویدئو، سبب شده است تا کاربران قبل از انتخاب و  تماشای یک محصول به بخش نظرات مراجعه کرده و نظر دیگر کاربران را ببینند.

 به گزارش ایسنا، به نقل از وب سایت tech crunch، سال گذشته نیز نتفلیکس در  اقدام دیگری؛ سیستم  رتبه‌بندی فیلم و سریال‌های موجود در پلتفرم خود را  با سیستم لایک و دیس لایک جایگزین کرده بود و انتقاد خیل عظیمی از کاربران را برانگیخته بود.در حالیکه ؛ نت فلیکس در پاسخ به این اقدام اعلام کرده است که به علت کاهش استقبال از نقدهای کاربران این قسمت از وب سایت آن حذف شده است اما  بسیاری  از کاربران بر این باورند که علت این تصمیم و اقدام نت‌فلیکس ایجاد تاثیرات منفی نقدهای مخرب بر تماشای آنلاین فیلم و مجموعه‌های تلویزیونی و سینمایی از سوی کاربران بوده است.

به نظر می رسد نتفلیکس این اقدامات را در راستای سودآوری هر چه بیشتر خود انجام داده است؛ چراکه مطالعه نظرات و نقد فیلم ها توسط کاربران؛ بسیاری از افراد را از تماشای برخی از فیلم‌ها دلسرد کرده و درنهایت موجب کاهش سودآوری و درآمدزایی نت‌فلیکس شده است.

کاربران در جستجوی محتوای فاخرند.

دسترسی به محتوای فاخر همواره مهمترین دغدغه کاربران بوده است. اکنون که فرصت تماشای محتوا(فیلم،سریال و …) از طریق پلتفرمهای VOD و با قابلیت «تماشا در هر زمان، مکان و بروی هر ابزار» فراهم شده است، این دغدغه را پر رنگ تر نموده است.

تولید محتوای فاخر و شخصی سازی پلتفرمهای VOD راهکارهایی است که می تواند به درگیرسازی و جذب هر چه بیشتر کاربران کمک نماید. با توجه به نوپا بودن صنعت VODدر کشورمان و حضور فعالِ کسب و کارهای رسانه ای در این حوزه، به نظر می رسد طی ماههای آتی و با رونق گرفتن هر چه بیشتر VODهای داخلی ؛ یافتن محتوای مناسب به یکی از چالش های اصلی کاربران تبدیل شود. تجربه شرکت های بزرگ جهانی در این حوزه و تمهید نسخه بومی و داخلی نکاتی است که نباید از آن غفلت نمود.

نوشته های مشابه

یک نظر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن