رسانه‌های اجتماعی/ جامعه شبکه‌ایمقالات

انسان آینده به دنبال خدمات سفارشی‌سازی شده و همسان با نیازهایش است

چگونه فناوری، مصرف‌کنندگان و کسب‌و‌کار، تجربه تماشای تلویزیون را برای همیشه تغییر می‌دهند؟

جهش سریع فناوری‌های ارتباطاتی و اطلاعاتی، تغییرات بسیاری را در سبک زندگی بشری ایجاد کرده‌است و تجربه استفاده از رسانه در حال تغییر است. فضای ارزش‌ها و تجربه‌های زندگی انسان به عنوان تنها مصرف‌کننده محتوایی-رسانه‌ای یک جامعه به سرعت در حال تکامل و پیشرفت است.
آینده‌پژوهان پیش‌بینی می‌کنند نسل مصرف‌کننده رسانه‌ای سال ۲۰۲۰ به شدت به دنبال خدمات و محصولات سفارشی‌سازی‌شده‌ای است که به بهترین شکل با نیازهای او هم‌خوانی داشته‌باشد.
سه حوزه مصرف‌کننده، کسب‌و‌کار و فناوری به عنوان سه ضلع جدایی‌ناپذیر تلویزیون به عنوان یک رسانه‌ محتوایی عظیم هستند، به‌طوری‌که یک تغییر در کم و کیف یک ضلع، به همان میزان تاثیر متقابلی در دو ضلع دیگر دارد.
لازم به ذکر است که تجربه‌ی تکامل همیشگی نیز از مصرف کننده به عنوان یکی از اصلی‌ترین ضلع این مثلث نشأت می‌گیرد.
تکامل محصولات، سرگرمی‌ها و تجارب مصرفی عالی در هر لحظه و مکان، گویای تبدیل شدن صنعت یک وجهی رسانه‌ای سابق تلویزیون به یک صنعت چند وجهی پیشرفته و بزرگ است.
طبق آمارهای شرکت Credit Suisse، کانال‌های تلویزیون کابلی از ۶۳ کانال برای هر خانوار آمریکایی در سال ۲۰۰۰ میلادی به بیش از ۱۳۷ کانال در سال ۲۰۱۱ میلادی افزایش یافته‌است؛ کمیت کانال‌ها در آن سال‌ها به قدری در حال صعود بود که تنها با ورود سرویس‌های ارتباطی-رسانه‌ای جدید همچون OTT، VOD و… و عوض شدن تعریف اولیه کانال، روند افزایشی کمیتی کانال‌ها را متوقف شد و مسیر این قطار تندرو را در ریل تکامل کیفی تعییر داده شد.
همه این تغییرات در عرض پنجاه سال به وقوع پیوست و این خود مبین آن است که شیوه‌ای که مصرف‌کننده با محتوا تعامل می‌کند همچون تعییرات فناوری همواره در حال حرکت رو به جلو پیوسته و سریع است.

کسب و کار

تجربه تکامل همیشگی نیز سبب تغییر در زنجیره ارزش صنعت رسانه می‌شود.

این تغییرات موجب می‌شود که تقاضاهای بیشتری پیرامون این زنجیره و سهم درآمدی مطرح شود.
به طور کلی یک مصرف کننده تمایل دارد زندگی خود را حول محور پرطرفدارترین و مهم‌ترین محتوای مورد نظر خود برنامه‌ریزی کند.
هدف از مطرح کردن این موضوع آن است که یک تولید‌کننده محتوای رسانه‌ای باید سعی کند که تولیداتش در صدر فهرست هزینه‌های یک مصرف کننده قرار دهد.

فناوری

این تجربه تکاملی همیشگی مستلزم ساخت پلتفرم‌ها و رویکردهای ساخت‌فناورانه جدید است؛ که گرایش مدل‌های مصرف به سمت محتواهای انتخابی و ابزارهای چندگانه و موبایلی به ما نشان می‌دهد که در حال حاضر به‌کار‌گیری سریع IP به عنوان فناوری غالب در آینده خواهد شد.
برای کسب اطلاعات و دانش بیشتر در این حوزه می­ توانید به گزارش«تجربه تکاملی ابدی» مراجعه کنید که توسط مؤسسه ERICSSON انتشار یافته است.این پژوهش توسطِ پژوها ترجمه و تلخیص گردیده که برای دریافت متن کامل این گزارش می توانید به صفحه این محصول مراجعه کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن